Dátum: 2024 március 29. (péntek) | Auguszta

Tadissi Martial ismét dobogós az Európa-bajnokságon

Karate szakosztály 2016-05-10

A harmadik helyen végzett Tadissi Martial a Montpellier-ben rendezett karate Európa-bajnokságon. A magyar versenyző a 67 kg-os súlycsoportban állhatott fel a dobogóra. Az ötödik helyen zárt az Eb-n Nagy Botond és Hárspataki Gábor.

tadissimtp

Márszi egyik pontja a bronzmérkőzésen

Teljesült a szakvezetés előzetes célkitűzése, éremmel térhet haza a magyar karate válogatott a 46 nemzet több mint 500 versenyzőjét felvonultató Európa-bajnokságról. A 14 fős válogatottból Tadissi Martial állhatott fel a dobogóra. Az UTE sportolója három győzelemmel és egy vereséggel menetelt a bronzmérkőzésig, ahol meggyőző teljesítménnyel 6-1-re nyert a szerb Joksic ellen. A tavaly a bakui Európa Játékokra is kijutott magyar karatés franciaországi szereplésével megismételte két évvel ezelőtti sikerét, amikor ugyancsak a harmadik helyen végzett az Eb-n.

Hiába volt hétfő és közel éjfél, több tucat gyermek és felnőtt, hozzátartozó, edzőtárs, edző, barát/barátnő várta a hazatérő nemzeti válogatottat a Liszt Ferenc repülőtéren. Következzen egy képes beszámoló: